Μεγάλο ευχαριστώ από το 2ο ΔΣ Ιεράεπτρας

ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ  !

Η δ /ντρια και ο σύλλογος διδασκόντων  αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει ανθρώπους και ιδιωτικές επιχειρήσεις που στέκονται δίπλα σε παιδιά και  του σχολείου μας. Μια μικρή κίνηση ανθρωπιάς, μια πράξη καλοσύνης είναι άξια θαυμασμού στις μέρες μας, γιατί όλοι διανύουμε μια δύσκολη περίοδο λογω  της πανδημίας . Άνθρωποι,  που με τις δωρέες τους βοηθούν παιδιά να μπορούν να παρακολουθήσουν τα μαθήματά τους στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Άνθρωποι που δωρίζουν στο σχολείο μας υπολογιστή, λογοτεχνικά  βιβλία, σχολικές τσάντες και γραφική ύλη , αντικείμενα και υλικά χρήσιμα στην μαθησιακή καθημερινότητα των μαθητών μας.

Ευχαριστούμε πολύ τους ανθρώπους αυτούς ,  που αθόρυβα και θέλοντας να διατηρηθεί η ανωνυμία τους, χαρίζουν απλόχερα χαμόγελα σαν σύγχρονοι Αη - Βασίληδες.

d08498ea4d49ce3191f8290b9dbcce34